سود تصاعدی بازیافت پلاستیک

سود بازیافت پلاستیک و تولید گرانول

در این مقاله میخواهیم در مورد موضوعی خیلی مهم در رابطه با سود بازیافت پلاستیک به صورت تصاعدی صحبت کنیم. بسیاری از عزیزانی که جهت مشاوره تماس می گیرند می خواهند بدانند سرمایه گذاری بالاتر نقطه امن تری برای ورود به این کسب و کار هست یا برای شروع یک سرمایه گذاری معمولی با ظرفیت تولید پایین نقطه امن تر و بهتری است؟

بیاییم فرض کنیم یک کارگاه بازیافت پلاستیک با یک سرمایه گذاری متوسط حدود 2 میلیارد، دستگاه گرانول ساز با ظرفیت 250 کلیو در ساعت تهیه می کند. اگر یک روز کاری را 10 ساعت در نظر بگیریم و روزانه حدود ۲ تن و 500 کیلو پلاستیک را بازیافت کنیم یعنی تولیدی شما ماهانه ظرفیت حدود ۷۰ تن بازیافت پلاستیک را دارد. حالا بیاید سود بازیافت پلاستیک و هزینه ها را حساب کنیم.

سود دهی بازیافت پلاستیک

سودهی بازیافت پلاستیک به طور میانگین در اواخر سال 1401 حدود کیلویی ۵ هزار تومان می باشد (با توجه به نوع پلاستیک ها، سود بازیافت پلاستیک متفاوت است). بنابراین بدون هزینه های کارگاه ماهانه ۳۰۰ میلیون تومان سود بازیافت پلاستیک بدست آورده اید. و اگر هزینه های کارگاه را حداکثر هر کیلو هزار و پانصد تا 2 هزار  تومان در نظر بگیریم شما در هر ماه حدود 100 تا 150 میلیون تومان سود خالص بازیافت پلاستیک کسب کرده اید.

_ شما برای همچین ظرفیتی از تولید نیاز به 2 نفر کارگر دارید که حقوق حداکثری 2 نفر را 20 میلیون تومان را در نظر می گیریم.

_ کرایه سوله،آب و برق، گاز و هزینه های جانبی را حداکثر 20 میلیون در نظر می گیریم.

– هزینه باربری و جابه جایی کیلویی هزار تومان محاسبه می شود که حدود 70 میلیون تومان ماهانه را در نظر میگیریم.

بنابراین هزینه های یک کارخانه بازیافت پلاستیک با ظرفیت 250 کیلو در ساعت، ماهانه 100 تا 150 میلیون هزینه دارد. نکته مهم اینجاست که حالا اگر همان تولید کننده مبلغ سرمایه گذاری خود را افزایش دهد و دستگاه گرانول ساز با ظرفیت ساعتی ۵۰۰کیلو تهیه کند سود حاصل یا نهایی نسبت به دستگاه با ظرفیت ۲۵۰ کیلو ۲ برابر خواهد شد ولی هزینه همان هزینه است نسبت به دستگاه با ظرفیت های پایین تر

یعنی کارگری که روی دستگاه با ظرفیت ۲۵۰ کیلو در ساعت 10 میلیون تومان حقوق می گرفت روی دستگاه ۵۰۰ کیلویی هم همان میزان حقوق را دارد. همان اجاره ی سوله که برای دستگاه ۲۵۰ کیلیویی پرادخت شده برای دستگاه ۵۰۰ کیلویی هم همان فضا نیاز است و کرایه هم به همان میزان پرداخت  می شود .بنابراین وقتی ما سرعت تولید را بالاتر میبریم هزینه تقریبا ثابت است و در نهایت  سود بازیافت پلاستیک بیشتری کسب کرده ایم.

همچنین وقتی مشتری صادراتی به شما سفارش می دهد سفارش را به جای ۲۰ روز کاری ۱۰ روز کاری تحویل می دهید.هم بازگشت سرمایه شما زودتر می شود هم اعتباری بیشتری برای مشتری صادراتی خود کسب کرده اید. به عبارتی مشتری وقتی از طرف شما به موقع تامین شود مشتری وفادار شما خواهد ماند. در ادامه ما حتی زمان بازگشت سرمایه را کوتاه تر می کنیم و خیلی زودتر به اصل سرمایه ای که وارد این کار کردیم خواهیم رسید.

سود بازیافت پلاستیک به صورت تصاعدی با پایین اوردن هزینه های تولید و یررسی منابع اولیه امکان پذیر است ولی باید حتما در نظر داشته باشیم دستگاه گرانول سازی که با ظرفیت بالا تولید می کند حتما باید برای مواد اولیه و خوراک اولیه دستگاه تحقیق بسیاری کرد و در مزایده های ضایعات شرکت کرد تا با مشکل تامین مواد اولیه مواجه نشوید.

مهسان پلاست قبل از راه اندازی کارخانه بازیافت پلاستیک با توجه به سرمایه اولیه و توان تأمین مواد اولیه شما، دستگاه مناسب شما را مشخص خواهد کرد. ما نه سازنده دستگاه گرانول ساز هستیم و نه دستگاهی برای فروش داریم. رسالت ما مشاوره و خدمت به دوستداران محیط زیست و علاقه مندان به بازیافت پلاستیک است.

[elfsight_popup id=”2″]
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 16 میانگین: 3.8]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *