سود تولید گرانول پلاستیک

قیمت سود تولید گرانول پلاستیک بازیافتی در مهسان پلاست

سود تولید گرانول پلاستیک بستگی به نوع گرانول بازیافتی دارد برای مثال سود تولید گرانول پلاستیک پلی اتیلن با سود تولید گرانول پلی پروپیلن متفاوت است. سود تولید گرانول پلاستیک به خیلی عوامل بستگی دارد.در این مقاله تصمیم داریم نکات مهمی را که می تواند سود تولید گرانول پلاستیک را افزایش دهد صحبت کنیم. درسته که سود تولید گرانول بالاست اما بدون رعایت نکاتی که گفته می شود این سود امکان پذیر نیست. قبل از وارد شدن به صنعت بازیافت پلاستیک حتما اطلاعات و دانش خودتان رو بالا ببرید.

بسیاری از دوستان متاسفانه در دام وعده های پوچ دستگاه فروشان می افتند که چیزی جز فروش دستگاه و سود چند صد میلیونی در ذهن خود ندارند و با تضمین سود های آنچنانی دام های خود را پهن می کنند و بسیاری از دوستانی که بدون اطلاعات وارد این بازار می شوند را با تصور سود های بی پشتوانه بدون در نظر گرفتن شرایط تولید  شکار می شوند. برای اینکه قربانی این افراد نشوید و با دقت بیشتری وارد این صنعت شوید تا انتها با ما باشید و نظرات و تجربه های خود را با ما به اشتراک بگذارید.

در اکثر مواقع تولید کنندها بعد از چهار ماه تولید تازه متوجه می شوند چه خطاهایی کرده اند و دیگر نمی توانند جوابی از طرف دستگاه فروش بگیرند و مایوس و نا امید نسبت به آینده سعی در بیرون آمدن از این صنعت دارند که باعث ضرر های مالی سنگینی هم می شوند. بله کار پلاستیک سود دارد سود بسیار خوبی هم دارد اما اینکه فقط با خرید دستگاه و راه اندازی آن همه چیز تمام است و ماهی ۱۰۰میلیون تومان درآمد دارید دروغی بیش نیست و فقط فقط قصد فریب شما را دارند. سود تولید گرانول به معیار های خیلی زیادی بستگی دارد . قبل از خرید دستگاه باید هزینه های خود را به صورت خوش بینانه و بدبینانه محاسبه کنید .قبل از محاسبه سود باید هزینه تولید خود را اول بدست آوردید یعنی هزینه سوله، هزینه کارگر، قیمت خرید مواد اولیه، هزینه حمل و نقل و هزینه برق کارگاه 

نکته مهم در سود تولید گرانول

نکته دیگر در سود تولید گرانول نوع دستگاه گرانول ساز می باشد یک دستگاه اصولی و مهندسی ساز با تولید معقول نسبت به ارزش مالی آن فاکتور بسیار مهمی است. برای مثال زمان خرید دستگاه اگر به جنس سیلندر و ماردون دقت نکنید و ضد سایش با چگالی بالا تهیه نکنید می بایست در سال چندین بار سیلندر و ماردون رو برای بازسازی و آبکاری به کارگاه های تراش کاری بفرستید. هزینه بالا و تعطیلی کارگاه قطعا به کسب و کار شما آسیب خواهد زد. و ضرر های وارد شده در سال نصف اختلاف قیمت سیلندر ماردون اصلی با فیک نیست. در نتیجه حساسیت خاصی روی سیلندر و ماردون دستگاه خود داشته باشید و یا از شرکت های معتبر تهیه کنید.

زمانی که شما به عنوان یک تولید کننده در روز اول کار خود را شروع می کنید هر کیلو برای شما سود آور است.ولی باید تقریبا کیلویی ۲ هزار تومان هزینه تولید در نظر بگیرید که شامل هزینه حمل و نقل، هزینه کارگر، هزینه برق و کرایه سوله می باشد البته در تهران هزینه ها تا کیلویی ۲۵۰۰ تومان یا بیشتر هم محاسبه می شود.

بعد از کسر هزینه تولید یعنی اگر مواد اولیه شما کیلویی ۲۰ هزار تومان خریداری شده +۲هزار تومان هزینه تولید تقریبا کیلویی ۲۲ هزار تومان برای تولید کننده تمام شده است .حالا تولید کننده هر مبلغی محصول خود را بفروشید باید ۲۲ هزار تومان را کسر کند و سود خالص از تولید خود را بدست آورد. معمولا در بازار خراب سود ۳ هزار تومانی و در بازار خوب سود ۴ تا ۵ هزار تومانی به ازای هر کیلو برای تولیدکننده سود خالص میگذارد.

ما با هر فاکتور و شرایطی در معمولی ترین سرعت تولید باید تقریبا ماهیانه 15 تا 20 تن به صورت تک شیفت تولید کنیم .البته برای ماه های اول و دوم این میزان تولید انجام نشد مشکلی نیست. ولی در ماه یا سال های آینده و بعد از آزمون و خطا ها و تجربه به راحتی می توانید تولید خود با 2 شیفت کاری دیگر با همان یک دستگاه تا 3 برابر رشد دهید.

– در واقع هرچقدر بیشتر تولید کنید سود تولید گرانول پلاستیک بیشتری دارید و هزینه کمتر.
_ هرچه بیشتر تولید کنید مشتری های بزرگ تری سمت شما می آیند.
_ هر چقدر تسلط و دانش شما در فروش و بازایابی بیشتر شود در این صنعت سود بیشتری می توانید کسب می کنید

تولید کننده اگر بداند کجا و چگونه سر بزنگاه محصول خود را عرضه کند و یا مواد اولیه خود را با توجه به شرایط بازار چه قیمتی خریداری کند قطعا می تواند سود بالای خود را تضمین کند.

عوامل موثر در سود تولید گرانول پلاستیک

برای شروع هزینه های خود را تا می توانید پایین بیاورید. برای مثال حتما نیاز نیست کارگاه بازیافت پلاستیک خود را نزدیک شهر راه اندازی کنید و بابت آن کرایه سنگینی پرداخت کنید. تا جایی که امکانش هست یک کارگاه با قیمت مناسب با برق خوب تهیه کنید.

با انواع پلاستیک بازیافتی آشنا شوید و اطلاعات خود را بالا ببرید. امروزه دستگاه بازیافت پلاستیک پیشرفته تر شده اند و اکثر پلاستیک ها را بازیافت می کنند اما بهتر است تمرکز خود را بر روی یک نوع پلاستیک بزارید تا نتیجه بهتر و سریع تری داشته باشید. اگر شریک دارید یا کسی را دارید که کمک شما هستند می توانید بازار بزرگ تری برای بازاریابی داشته باشید و سود های بیشتری کسب کنید. یا حتی گرانول بازیافتی خود را در آینده به محصول تبدیل کنید

ظرفیت تولید دستگاه های گرانول بازیافت پلاستیک متفاوت است و از ساعتی 100 کلیو تا 600 کیلو را می توانید گرانول کنید و در سود روزانه شما کلی تفاوت است. بنابراین هر چقدر ظرفیت تولید شما بالاتر باشد قطعا درآمد بیشتری هم خواهید داشت.اما فراموش نکنید که توان تولید بالا سرمایه در گردش بالاتر و فضای بیشتری را نیاز دارید.

سود در خرید است نه فروش !

یکی دیگر از فاکتور های مهم سود تولید گرانول پلاستیک در خرید مناسب و ارزان است. هر چقدر وقت بیشتری برای تهیه مواد اولیه با قیمت مناسب بگذارید سود بیشتری دریافت می کنید و انعطاف بیشتری در فروش خواهید داشت. بنابراین دایره ارتباطی خودتون را گسترش بدید و فراموش نکنید که شما برای تهیه مواد اولیه کل ایران رو دارید و خودتون رو محدود به استان یا شهر خود نکنید.

برای تولید گرانول پلاستیک شما اول باید مواد اولیه کندر شده یا پرک تهیه کنید قیمت پلاستیک کندر شده نایلون در تاریخ شهریور سال 1401 حدود 18 تا 22 هزارتومان می باشد این تفاوت قیمت در رنگ پلاستیک و کیفیت پلاستیک کندر شده می باشد و فروش آن حدود 25 تا 29 هزار تومان در داخل بازار ایران می باشد. کمترین ظرفیت تولید گرانول 100 کیلو در ساعت می باشد حالا خودتون خوش بینانه و بدبینانه سود گرانول را در 8 ساعت تولید رو حساب کنید. اگر سرمایه در گردش مناسبی داشته باشید می توانید حتی در 3 شیف تولید گرانول کنید. و سود ماهانه خودتان را تا 3 برابر رشد دهید.

با سود تولید گرانول تا حدودی آشنا شدیم اگر با مراحل بازیافت پلاستیک هم آشنا نیستید حتما این مقاله را بخوانید. شما اگر مواد اولیه پلاستیک رو از مبدا تهیه کنید و اقدام به تفکیک و راه اندازی خط آسیاب شور پلاستیک کنید می توانید قیمت خرید مواد اولیه خود را تا حد زیادی پایین بیاورید.

برای راه اندازی خط آسیاب شور شما نیاز به سرمایه 2 میلیاردی و فضای بالای 300 متر دارید. اگر سرمایه مورد نظر جهت ورود به صنعت بازیافت پلاستیک را دارید وارد شوید. برگشت سرمایه در بازیافت پلاستیک حدود یک سال یا حتی کمتر هم می تواند باشد.

کلام آخر

شاید کلی ترین توضیحاتی که یک مشاور می تواند بگوید همین چند پاراگرافی بود که مطالعه کردید.برای جزئیات بیشتر حتما با ما تماس بگیرید . مهسان پلاست قبل از خرید دستگاه با بررسی شرایط مالی و همچنین توان تأمین مواد اولیه شما، دستگاه مناسب شما را معرفی خواهد کرد. مهسان پلاست نه سازنده دستگاه گرانول ساز است و نه دستگاهی برای فروش دارد. مهسان پلاست با مشاوره بازیافت پلاستیک در خدمت دوستداران محیط زیست و علاقه مندان به صنعت بازیافت پلاستیک می باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 70 میانگین: 4.1]

6 دیدگاه برای “سود تولید گرانول پلاستیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *