هزینه راه اندازی خط تولید گرانول

هزینه راه اندازی خط تولید گرانول

هزینه راه‌اندازی خط تولید گرانول با توجه به کیفیت دستگاه و امکانات آن متفاوت است در این مقاله با نکات مهم برای خرید دستگاه گرانول ساز آشنا می شویم و به هزینه‌های پنهان آن اشاره خواهیم کرد. هزینه راه‌اندازی خط تولید گرانول برای بازیافت پلاستیک به مانند هر خط تولید صنایع دیگر به توان تولید و کیفیت قطعات دستگاه رابطه مستقیم دارد.

قیمت دستگاه بازیافت پلاستیک با توجه به میزان یا حجم تولید متفاوت است. بنابراین چه دستگاهی با چه میزان تولید برای من مناسب است بستگی به تهیه مواد اولیه شما در ماه دارد یعنی چند تن مواد اولیه پلاستیک بازیافتی می توانید تهیه کنید. مواد اولیه شما پلاستیک pp باشد یا پلاستیک نایلون نوع دستگاه گرانول ساز هم متفاوت می باشد. اگر با دستگاه های گرانول ساز آشنایی ندارید مقاله( دستگاه گرانول ساز )را مطالعه کنید.

برای یک دستگاه معمولی بازیافت که ساعتی 100 کیلو تولید دارد شما نیاز 15 تن پلاستیک در ماه دارید یعنی سرمایه در گردش حدود 250 تا 500 میلیون را نیاز دارید.میزان سرمایه اولیه بازیافت پلاستیک و توان تهیه مواد اولیه مهم ترین اصل برای راه اندازی کارخانه بازیافت پلاستیک می باشد.

برای مثال یک گرانول کار نباید به دلیل کمبود سرمایه در گردش، دستگاه با توان بالا تهیه کند یک دستگاه گرانول ساز با توان تولید پایین (ساعتی 100 کیلو) قطعا برای شما مناسب تر است. یا برای شروع کار می توانید با همون ظرفیت در 2 شیفت کاری گرانول یازیافتی تولید کنید.

بنابراین دوستانی که می خواهند خط تولید گرانول پلاستیک را راه‌اندازی کنند بهتر است دستگاهی که تهیه می‌کنند مناسب سرمایه در گردش و توان تأمین مواد اولیه باشد. بنابراین شهر خود را بررسی کنید و ببینید چه مواد بازیافتی بیشتر در دسترس است و میزان آن چقدر است. اول دستگاه نخرید و بعد به دنبال مواد اولیه و خرید باشید. لطفا قبل از بررسی کامل هرگز اقدام به خرید دستگاه نکنید.

به دنبال مواد اولیه بازیافت پلاستیک باشید و ارتباطات خود را با تولید‌کنندگان مواد اولیه شروع کنید و برای ۱۵ روز یا یک ماه تولید خود مواد اولیه تهیه کنید. در ضمن قیمت گرانول بازیافتی را هر چند وقت یکبار چک کنید و با توجه به فروش گرانول بازیافتی قیمت مواد اولیه بازیافت را بدست آورید.

مواد اولیه بازیافت پلاستیک می توانید پسا صنعتی یا پسا مصرف باشد. ضایعات پسا صنعت تمیز و معمولا برگشت خط تولید می باشد و نیازی به شستشو ندارد و بهترین نوع مواد اولیه برای بازیافت می باشد. این نوع ضایعات را می توانید از کارخانجات و تمام تولیدی های تهیه کنید. گرانول این مواد بازیافتی با ارزش ترین نوع گرانول موجود است.

اگر مواد اولیه که پیدا می کنید پسا مصرف و کثیف باشد نیاز به خط آسیاب شور دارید تا بعد از تفکیک و شستشو اقدام به گرانول کنید. هزینه راه اندازی آسیاب شور پلاستیک بالای 2 میلیارد می باشد. یا می توانید خط آسیاب شور راه اندازی کنید یا مواد اولیه بازیافت را از آسیاب شور ها تهیه کنید.برای اطلاعات بیشتر در خصوص آسیاب شور به مقاله مراحل بازیافت پلاستیک مراجعه کنید.

سیلندر و ماردون گرانول

مارپیچ دستگاه گرانول ساز

قبل از راه اندازی خط تولید گرانول باید یک شناخت اولیه از پلاستیک ها داشته باشید و بدانید که هیچ دستگاهی نیست تمام پلاستیک ها را گرانول کند. بنابراین قبل از خرید دستگاه گرانول ساز باید نوع پلاستیک بازیافتی که می خواهید گرانول کنید را مشخص کنید (تشخیص انواع پلاستیک بازیافتی)

برای مثال دستگاه بازیافت پلاستیک PVC یا PET با دستگاه بازیافت پلاستیک HDPE یا PP کاملا متفاوت است. هر مارپیچ یا ماردون برای یک مواد خاص ساخته می شود. برای مثال مارپیچ دستگاه بازیافت پلاستیک نایلون برای باروری زیاد می بایست عمق گام ورودی کم ولی فاصله گام زیاد باشد و همین نکات در دستگاه PVC کاملا برعکس می باشد. به ماردون دستگاه انتقال دهنده مواد یا مارپیچ هم گفته می شود.

نکته قابل توجه دیگر در دستگاه بازیافت پلاستیک و تولید گرانول جنس قطعات استفاده شده در دستگاه می باشد. برای مثال سیلندر خوب در یک دستگاه باید ضد سایش و از جنس VCN یا MO40 باشد که معمولا برای کاهش قیمت خیلی به این نکته توجه نمی شود و از جنس های ضعیف تر استفاده می کنند. بنابراین حتما قبل از خرید بررسی کنید و شرکت ها و سازند های معتبری برای خرید دستگاه پیدا کنید. در نگاه اول شاید دستگاه ها به نظر پیچیده نیاد اما کاملا مهندسی ساز و پر از نکات ریز و درشت هستند.

تابلو برق دستگاه گرانول ساز

تابلو برق از چندین قطعه الکتریکی مختلف تشکیل شده است و در نهایت توسط نمایشگر میزان آمپر برق مصرفی دستگاه گرانول را به اپراتور نشان می‌دهد. هرچقدر این اجزای الکتریکی از جنس بهتری در بازار باشد طبیعی است که قیمت تمام شده تابلو برق بیشتر می‌شود اما وقتی ما تخصصی در این زمینه نداریم چطور باید متوجه بشویم؟

اکثر تابلو برق‌های موجود در بازار به صورت دست ساز درست شده و برند خاصی ندارند به جز چند شرکت تابلو‌سازی که برند معتبر و خوبی در بازار دارند. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم، اگر به تابلو برق دستگاه گرانول خود اطمینان ندارید با یک کارشناس برق در تماس باشید و مشاوره بگیرید و یا اگر موافق بودید می‌توانید تابلو برق خود را خودتان توسط شرکت‌های برند و مطمئن راه‌اندازی کنید.

قیمت دستگاه تولید گرانول

قیمت دستگاه تولید گرانول

قیمت دستگاه تولید گرانول با توجه به وارداتی بودن دینام و بسیاری از قطعات دستگاه گرانول و صعودی بودن قیمت دلار همیشه افزایش قیمت داشته است. برای همین ما خرید دستگاه گرانول را یک هزینه نمی‌دانیم بلکه در ایران یک سرمایه‌گذاری است. امروز قیمت دستگاه تولید گرانول با ماه‌های آینده متفاوت است. قیمت دستگاه گرانول ساز با توجه به فاکتور‌های گفته شده از 700 میلیون تومان تا ۲ و نیم میلیارد تومان متغیر است. البته دستگاه‌هایی در بازار با قیمت ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان هم موجود است ولی در پایان انتظار زیادی از کیفیت خروجی دستگاه تولید گرانول نباید داشت.

فاکتور هایی که روی قیمت تاثیر دارند :

توان دینام گرانول (30 40 یا 50 اسب)
نوع گیربکس دستگاه( چینی یا ایرانی)
طول و قطر ماردون و سیلندر( با توجه به نوع پلاستیک بازیافتی متفاوت است)
جنس سیلندر و ماردون (ضدسایش VCN یا MO40 یا …)
نوع خروجی گرانول ساز :(دستی یا جکی)
نوع کاتر: ( رشته ای – عدسی)
تابلو برق و اینورتر (ایرانی یا خارجی)

کلام آخر
مهسان پلاست قبل از خرید دستگاه با بررسی شرایط مالی و همچنین توان تأمین مواد اولیه شما، دستگاه مناسب موقعیت شما را معرفی خواهد کرد. مهسان پلاست نه سازنده دستگاه گرانول ساز است و نه دستگاهی برای فروش دارد. مهسان پلاست با مشاوره در خدمت دوستداران محیط زیست و علاقه مندان به صنعت بازیافت پلاستیک می باشد

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 123 میانگین: 4]

14 دیدگاه برای “هزینه راه اندازی خط تولید گرانول

  1. بیژن فخرالدین گفته:

    بسیار عالی بود مرسی از راهنمایی درصورت مشاوره یا تامین خطوط تولید لطفآ اطلاع رسانی کنید

  2. شهبازی گفته:

    با سلام دررابطه با خط تولید دستگاههای بازیافت وراه اندازی کسب وکار زاهننایی بفرمایید ممنون مبشوم.

  3. حوتی گفته:

    من یک امتیاز بازیافت پلاستیک درچابهارحتی زمینش تحویل گرفتم ولی سرمایعش ندارم نیاز به شریکی که ازنظر مالی بهم کمک کنه من باشرکت باهاش شریک میشوم تلفنم۰۹۱۵۵۴۵۴۶۹۷امکان جواب ندادن پیام بدهید من اسرع وقت تماس میگیرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *